ניתוח חניכיים בלייזר (ללא תפרים)

 
 
היכרות עם סוגים שונים של ניתוחי חניכיים יכולה לעזור לכל מי שמתלבט כיצד להתמודד עם בעיות דנטאליות מסוימות. עד לפני מספר שנים, הדרך היחידה לבצע ניתוחי חניכיים למשל היא לפתוח את חלל הפה ולאחר מכן לתפור אותו. אבל כיום, יש את טכנולוגיית הלייזר שמוכיחה את עצמה על בסיס יום יומי. בזכות הטכנולוגיה הזו, אפשר בין היתר לבצע ניתוח חניכיים גם ללא תפרים.

טיפול חניכיים בלייזר מחליף את הטיפול הקלאסי. בטיפול הקלאסי, נהוג היה להסתפק בניקוי אבנית ולאחר מכן בהחלקת שורשים והנחת תכשירים בעומק הכיס. במקרים אחרים, נעשה שימוש ניתוח חניכיים בגישה פתוחה – גם בלי להבטיח סיכויי הצלחה וגם תוך סיכון של הצטמקות או נסיגת החניכיים והיווצרות מרווחים.

 
 
 
 

היתרונות של ניתוח חניכיים בלייזר

 
  • מכל האמור לעיל אפשר להבין את היתרונות של ניתוח חניכיים בלייזר כאלטרנטיבה על פני ניתוח כירורגי. הנה כמה יתרונות של השימוש בלייזר ברפואה הדנטלית:
  • אופן הפעולה של הלייזר – השימוש במכשיר לייזר מבוסס על כך שהוא מסוגל להגביר את האור המופק על ידי פליטת קרינה. בזכות בקרה מדויקת על מידת הקרינה, אפשר כיום להשתמש בלייזר גם בתוך חלל הפה וללא שום תחושה של פולשנות מצד המטופל.
  • הפחתת רגישות בשיניים – לייזר מומלץ לניתוח חניכיים כי הוא מפחית רגישות. בחלק מהמקרים והניתוחים אפשר להשתמש בלייזר כדי להחליף את המכשיר הממונע, בעוד בנסיבות אחרות הוא יחליף את הצורך בהרדמה מקומית. כאשר משתמשים במכשיר לייזר שגם מפחית את הרגישות בשיניים וגם מונע את הצורך בהרדמה מקומית, התוצאה היא טיפול נוח יותר.
  • חדירה לנקבוביות של העצם – ברמה המקצועית, השיקול העיקרי שבגללו משתמשים בלייזר כדי לבצע ניתוח חניכיים היא על מנת לחדור אל הנקבוביות של העצם. באמצעות הלייזר אפשר לקלף רקמה דלקתית או אפילו לשכך כאבים אחר פרוצדורות רפואיות מורכבות. אז בגלל כל אחת מהסיבות הללו, רבים מבין רופאי השיניים ואנשי המקצוע ממליצים על השימוש בלייזר.
  • חסימת כלי דם – אי אפשר לדבר על היתרונות של ניתוח חניכיים בלייזר (ללא תפרים) בלי להזכיר את העובדה שהוא משמש לטובת עצירת דימומים. במקרים של פגיעה בסטורקטורות אנטומיות למשל, תופעות הלוואי של ניתוח החניכיים עלולות להיות הרבה יותר כואבות ממה שהן באמת. אז בשביל למנוע את זה, משתמשים בטכנולוגיית הלייזר.

 
 

אולי יעניין אוצל גם: