התקשרו עכשיו

זהו מספר מקשר

הקצעת שורשים – גרידת חניכיים

מתי יש צורך בגרידת חניכיים?

גרידת חניכיים מוכרת גם בשם – הקצעת שורשים ולמעשה מדובר באותה הפעולה. הקצעת שורשים היא מונח שלדעת רבים יהיה מדויק יותר ביחס למהות הפעולה שכן מגרדים את שורש השן כדי להסיר את האבנית שהצטברה בהן וגרמה לזיהום מלכתחילה.

כאשר מצטבר רובד בקטריאלי ואבנית בגובה החניכיים נוצרת להם סכנה. החניכיים נחלשות וגם השן יכולה להיפגע מכך. במקרה כזה יש צורך לבצע את הקצעת השורשים, כדי להוציא את הרובד הזה מהפה.

מה ההבדל בין ניקוי השן לבין גרידת חניכיים?

ניקוי שן נקרא גם ניקוי אבן, והוא נועד להסיר את האבנית מהשן באופן יסודי על ידי גירוד השיניים. פעולה זו לרוב יכולה להתבצע פעמיים בשנה אצל שיננית. עם זאת חשוב לזכור כי טיפול זה אינו עמוק כמו גרידת חניכיים. גרידת חניכיים מגיעה אל עומק הכיסים, ששם ניקוי אבן אינו נוגע כלל. את הפרוצדורה הזו מבצעים במצב שיש דלקת חניכיים ולא באופן שגרתי, גם אזור הטיפול יהיה שונה. כיס החניכיים יכול להיות בקע בעומק של שלושה מילימטרים מתחת לשן ובמצב כזה רק גירוד יכול לעזור.

כיצד מבצעים הקצעת שורשים?

את הקצעת השורשים יש לבצע בהרדמה מקומית כך שהמטופל לא ירגיש דבר, הרי מדובר בהליך לא נעים ואף כואב. נהוג לחלק את הפה לארבעה רבעים אך חלוקה זו משתנה לפי כמות הרובד שיש להסיר בטיפול. המגרד הוא מכשיר שנועד לגרד את השן בדיוק במקומות קטנים אלו ובעזרתו הרופא ישייף את משטח השן. המגרד יעיל להסרת הבקטריות והאבנית והוא נכנס גם לכיסי החניכיים הקטנים ביותר.

האם הקצעת שורשים זה כואב?

הקצעת שורשים לא בהכרח תהיה פרוצדורה כואבת. הגרידה יכולה לכאוב בעיקר אם מדובר בכיס חניכיים עמוק שיש צורך להיכנס אליו עם המגרד ולשייף, הרי ככל שיורדים יותר לעומק המקום רגיש יותר. כמו כן יש השפעה של כמות האבנית שהצטברה במקום, ככל שהאבנית רבה יותר כך הגירוד יכאב יותר. יש צורך בהרדמה של המקום כדי למנוע את הכאבים הללו.

כמה זמן אורך הטיפול?

בדרך כלל זו פרוצדורה שיכולה להיות שונה ממטופל למטופל ולכן קשה להעריך במדויק את משך הזמן שהיא תיקח. במקרה שלמטופל יש כיסי חניכיים מלאים באבנית בכל ארבעת הרבעים בפה הטיפול יהיה ארוך יותר. הטיפול יכול להתארך גם כאשר ישנה אבנית רבה שהצטברה בכיסי החניכיים, כיוון שסילוק אבנית מהשיניים זהו תהליך איטי יותר שיכול לקחת זמן.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת. מספר הטלפון של העסק מופיע בדף צור קשר באתר

דילוג לתוכן