גילוי מוקדם של סרטן הפה - בדיקה מצילת חיים

 
 

האם אתה מודע לכך שסריקה פשוטה של חלל הפה יכולה להציל את חייך?

 
סרטן הפה הוא בין השכיחים וה"מכוערים" שבסוגי הסרטן, כאשר הסכנה העיקרית שלו נובעת מכך שהוא בדרך כלל מתגלה בשלבים המאוחרים שלו. גילוי מוקדם של אי סדרים ברקמות בחלל הפה יכול לשפר את הסיכויים להחלמה מסרטן הפה בכ- 90%.
 
 
 

כיצד מגלים נגעים סרטניים בחלל הפה?

 
בכל ביקור תקופתי אצל רופא השיניים, הוא בוחן אי סדרים וחריגות בחלל הפה. בדיקה כזו מתבצעת באמצעים פשוטים ולא פולשניים, שלא גורמים לכאב או לאי-נוחות. הסריקה נמשכת כ- 2 דקות, שבמהלכה בוחן הרופא ידנית וויזואלית את חלל הפה, את הצוואר ואת הפנים.
 
 
 

טכנולוגיה חדשנים בשירות הגילוי המוקדם

 
GOCOLES היא טכנולוגיה חדשנית, המעמידה לרשותו של הרופא את היכולת לתצפת באמצעות אור פלורוצנטי על הרקמות בחלל הפה, ולזהות בשלבים מוקדמים את האפשרות לקיומו של נגע סרטני, שלא ניתן לזהותו בבדיקה ויזואלית רגילה.
 
 
 

כיצד מתבצעת הבדיקה?

 
בנוסף לבדיקה השגרתית, יסרוק הרופא את חלל הפה, הרקמות הרקות, הלשון, החניכיים והרירית באמצעות משקפי GOCOLES. הסריקה פשוטה, לא פולשנית ואינה כואבת. למעשה, רופא השיניים מרכיב את המשקפיים המיוחדים ומאיר את רקמות הפה באמצעות מכשיר האור הקיים במרפאה על מנת לאתר חריגות ברקמות.
 
 
 

גורמי סיכון להתפתחות סרטן הפה:

 
 
מטופלים בגילאים 50 – 70
 
 
 
צריכת אלכוהול
 
 
 
עישון
 
 
 
לעיסת טבק
 
 
 
תזונה לא מספקת
 
 
 
היגיינת פה ירודה
 
 
 
וירוס הפפילומה (HPV)
 
 
 
מיקום לא מתאים של שיניים
 
 
 
קרינת UV
 
 
 
 
 
 

בדיקת VIZILITE

 
בדיקה בשם VIZILITE מזהה שינויים ברקמה בשלבים המוקדמים ביותר של המחלה, עוד לפני שניתן לראותם בעין. הבדיקה קצרה, לא כואבת ויכולה להציל חיים. רופא השיניים סורק את חלל הפה באמצעות אור מיוחד – רקמה בריאה בולעת את האור ונראית כהה, רקמה נגועה נראית לבנה. רקמה הנחשדת כבלתי תקינה, נצבעת בצביעת תולואידין כחולה. במידה והצביעה חיובית, מופנה המטופל להמשך בירור על ידי מומחה לרפואת הפה או כירורג.

הטיפול בסרטן הפה משלב טיפול כירורגי והקרנות. ככל שהגילוי מוקדם יותר, עולה הסיכוי לרפוי מלא מהמחלה.
 
 
הנכם מוזמנים לבדיקה מקצועית במרפאתה של ד"ר מאיר. לתיאום תור חייגו: 072-3216667.
 
 
אולי יעניין אותך גם:

 
 
סרטן בחלל הפה