מאמרים מקצועיים בנושא רפואת שיניים

 
 
טיפולי שיניים בלייזר
היכרות עם סוגים שונים של טיפולי שיניים מחייבת מתן תשומת לב ליתרונות של השימוש בלייזר. אבל איזה סוגים של טיפולי לייזר קיימים, מה היתרונות שלהם בהשוואה לשיטות המסורתיות ולמי זה מתאים? כל התשובות במאמר.

 
 
 
 
שתל דנטלי מתנדנד
שתל דנטלי תקין לא אמור להתנדנד ואמור להחזיק במקומו זמן רב מאוד. עם זאת, לעיתים ישנן בעיות שגורמות לו לנוע. במקרה כזה מהרו לקבל ייעוץ מרופא שיניים מקצועי ואמין בדחיפות, על מנת שלא יחמיר המצב.

 
 
 
 
נסיגת חניכיים בגיל צעיר
נסיגת חניכיים אמנם מתרחשת יותר בגילאים מתקדמים אך אינה מנת חלקם של מבוגרים בלבד. ניתן בהחלט לראות נסיגת חניכיים בגיל צעיר הנובעת מסיבות שונות. ממה נובעת נסיגת חניכיים בגיל צעיר ואיך להתמודד עם הבעיה?

 
 
 
 
השתלת חניכיים - זמן החלמה
השתלת חניכיים היא משימה מורכבת מאוד שיכול להתבצע רק על ידי רופא שיניים מומחה. זה בדיוק הזמן להבין כמה זמן אורכת ההחלמה מהשתלת חניכיים ובמה היא תלויה.

 
 
 
 
נסיגת חניכיים מפירסינג
פירסינג הוא אחת מהסיבות לנסיגת חניכיים - היכנסו למאמר על מנת להבין כיצד הבעיה נגרמת ומה יש לעשות.

 
 
 
 
דלקת חניכיים כרונית
דלקת חניכיים כרונית היא מחלה דלקתית אשר מקורה בזיהום חיידקי אופורטוניסטי כרוני. היכנסו למאמר לקרוא מידע נוסף אודות הדלקת הכרונית: גורמים, טיפול ועוד.

 
 
 
 
ניתוח חניכיים - ההחלמה
עברת ניתוח חניכיים? במאמר הבא תוכל למצוא את כל המידע על תהליך ההחלמה לאחר ניתוחי חניכיים שונים - תופעות לוואי נפוצות, באילו מקרים יש לפנות לרופא ועוד.

 
 
 
 
כמה זמן לוקח לדלקת חניכיים לעבור?
דלקת חניכיים היא בעיה מוכרת מאוד אך בכל זאת אנשים רבים לא נזהרים, לא מתחזקים את הפה וסובלים ממנה. כמה זמן נמשכת ההחלמה ומה משפיע עליה? כל המידע במאמר הבא.

 
 
 
 
ההבדל בין השתלת שתלים להרמת סינוס
גם השתלת עצם וגם הרמת סינוס הם טיפולים מורכבים והכי טוב אם לא תצטרכו לעבור אותם, אך לעתים אין למטופלים מזל וכדי לעבור השתלת שיניים חובה לבצע תחילה את אחת מהפעולות הללו. מה בכלל ההבדל ביניהן? זה הזמן להבין!

 
 
 
 
השפעת העישון על השתלים בשיניים
כיצד משפיע העישון על השתלים, מהם הנזקים שיכולים להיווצר כתוצאה מכך והאם כל סוג שתל מושפע בצורה שונה מהעישון? - קראו את המאמר וקבלו את התשובות.

 
 
 
 
מידע על סוגי טיפולים לחניכיים
מהן הסיבות שבגללן יש צורך בטיפול חניכיים, אילו סוגים של טיפולים קיימים, ולמי מתאים כל טיפול? - היכנסו למאמר לקראו עוד על הנושא.

 
 
 
 
תופעות לוואי לאחר ניתוח חניכיים
לאחר ניתוח חניכיים כמו לאחר כל ניתוח יכולות להיווצר תופעות לוואי - היכנסו מאמר לקרוא על תופעות אלו, מדוע הן נוצרות וכיצד מתמודדים איתן.

 
 
 
 
שתל דנטלי כואב
מה ניתן לעשות במקרה שהשתל כואב? האם הכאבים זה דבר טבעי שיחלוף בעצמו או שהם מעידים על בעיה שיש לטפל בה? - קראו את המאמר וקבלו את התשובות.

 
 
 
 
הקצעת שורשים - זמן ההחלמה
כמה זמן לוקח להחלים לאחר שמבצעים הצקעת שורשים (גרידת חניכיים) - היכנסו למאמר למידע נוסף על ההחלמה ועל המשך הטיפול לאחר הפרוצדורה.

 
 
 
 
נסיגת חניכיים בהיריון
נסיגת חניכיים יכולה לקרות במגוון רחב של מצבים ומשלל גורמים, בין היתר גם במהלך תקופת ההיריון. כיצד ניתן לשים לב לבעיה והאם היא שונה מנסיגות חניכיים במצבים אחרים? כל הפרטים החשובים במאמר.

 
 
 
 
סוגי שתלים
שתלים דנטליים לעיתים יוצרים רושם כמו קטגוריית מוצרים די קטנה אך זה לא כך. ישנם סוגים רבים של שתלים שיכולים להיות שונים זה מזה - למידע נוסף על ההבדלים בין השתלים קראו את המאמר.

 
 
 
 
נסיגת חניכיים קלה / חמורה
נסיגת חניכיים היא למעשה מצב בו החניכיים נרפות, ישנה נסיגה קלה וישנה חמורה, היכנסו למאמר והבינו מה קובע את רמות החומרה של נסיגות החניכיים, מהן הסכנות ומה טיפול הניתן.

 
 
 
 
שכבת פלאק
שכבת הפלאק עשויה מרובד של חיידקים שהצטברו על השן. זו איננה שכבה עבה וצבעה הוא צהוב בהיר. אותה מסירים במהלך צחצוח השיניים. הצטברות של שכבה זו יכולה לגרום לסיבוכים בהמשך - לעוד מידע על דרכי ההסרה, הסכנות ותופעות הלוואי היכנסו למאמר.

 
 
 
 
דלקת חניכים מדבקת?
דלקת חניכיים היא בעיית חניכיים נפוצה אצל הרבה אנשים, מהם הגורמים לה והאם היא יכולה לדבק, איך היא משפיעה על המודבק וכיצד אפשר למנוע את ההידבקות? - היכנסו למאמר לקרוא עוד על הנושא.

 
 
 
 
נסיגת חניכיים בשן אחת
נסיגת חניכיים זהו מצב בו החניכיים נופלות מעט מטה וחושפות יותר שטח מהשן. אך ישנו מצב בו הנסיגה קורת בשן אחת, היכנסו למאמר וקראו ממה היא נובעת, בנה הא שונה מנסיגה כוללת ומה הגורמים, הסכנות, והטיפול שניתן.

 
 
 
 
דלקת חניכיים אצל תינוקות
מהם המאפיינים, האם יש שוני בין דלקת חניכיים אצל מבוגר ותינוק? מהם הגורמים הנפוצים שיכולים לגרום לדלקות חניכיים ומהו הטיפול הניתן? - היכנסו למאמר למידע נוסף.

 
 
 
 
ניקוי שתלים ותחזוקתם
שתלים דנטליים עמידים לטווח הארוך, הם משתלבים טוב ויפה בפה ונוחות השימוש בהם גבוהה. עם זאת, השתלים הם לא שיניים רגילות ולכן יש צורך לנקות אותם באופן ייחודי - היכנסו למאמר לקרוא ולהבין מדוע יש לתחזק את התשלים ואיך עושים זאת.

 
 
 
 
גידולים בחלל הפה
גידול הוא למעשה צמיחת רקמה עודפת שלא אמורה להיות בגוף. רקמה זו יכולה להיות חיצונית או פנימית ולהופיע על איברים שונים, כולל באזור הפה. כיצד ניתן לזהות גידול בפה, מהן הסכנות, איך ניתן למנוע את הגידולים וכיצד מטפלים בו - היכנסו למאמר למידע נוסף.

 
 
 
 
עקירת שיניים בהרדמה מלאה
לא כל טיפול שיניים מחייב הרדמה, אך בטיפולים המוכרים ביותר כמו למשל סתימה או עקירה יש צורך בהרדמה מקומית ולעיתים גם מלאה. רק פעולות יחסית פשוטות כמו למשל ניקוי אבן לא יתבצעו עם הרדמה מקומית. הרדמה מלאה היא מצב הרבה יותר מסובך, היא נדירה יותר ולרוב הרדמה מקומית תהיה מספקת. עם זאת יש טיפולים שבהם יש צורך להרדים את המטופל באופן מלא.

 
 
 
 
האם שיננית יכולה לבצע הקצעת שורשים?
תהליך הקצעת שורשים, בניגוד לניקוי אבן, הוא תהליך ארוך ומורכב יותר. התהליך כולל כניסה אל מתחת לרקמות החניכיים וניקוי של רובד החיידקים שהצטבר על השיניים, ממש על שורש השן לפני שנוצרת פגיעה. פרוצדורה זו יכולה להיות גם כואבת, אז מי יכול לבצע אותה?

 
 
 
 
מהן הסיבות לנסיגת חניכיים?
נסיגת חניכיים היא אחת מבעיות החניכיים הנפוצות ביותר והיא יכולה לקרות בכל גיל מסיבות שונות - גשר בשיניים, עישון, הזנחת שן, פירסינג, גירויים ממגוון חומרים מזיקים ועוד - קראו את המאמר למידע נוסף.

 
 
 
 
הנחיות לאחר השתלת עצם
לאחר ההשתלה יש מספר פעולות שיש לבצע לפי פרקי הזמן שמקובלים כיום בתחום רפואת השיניים. אי ביצוע ההנחיות יכול לפגוע בהצלחה של ההשתלה, וליצור השלכות אשר יבואו לידי ביטוי לאחר מספר שבועות או חודשים.

 
 
 
 
מה גורם לבעיות בחניכיים?
בעיות חניכיים יכולות להיות כואבות מאוד וברוב המקרים הן לא יחלפו בעצמן. – מה הגורמים לבעיות בחניכיים? כיצד אפשר לטפל בבעיות האלו, מה הסכנות וכיצד אפשר למנוע אותן? - היכנסו למאמר למידע נוסף.

 
 
 
 
החלפת שתלים דנטליים
השתל הדנטלי יכול להיות תקין למשך שנים רבות אך במקרים מסוימים יכול להיות צורך להחליף אותו. החלפתו היא פעולה שמתבצעת לעתים יותר ויותר רחוקות ככל שהשנים חולפות, כי השתלים נהיים עמידים ויתר, אך עדיין את רוב השתלים יהיה צורך להחליף. היכנסו למאמר למידע נוסף.