דלקת חניכיים מדבקת?

 
 

מה גורם לדלקת חניכיים להופיע?

 
דלקת חניכיים זו בעיה נפוצה אשר עלולה להופיע מגיל קטן, אפילו אצל תינוקות, ועד גיל מבוגר יחסית. היא יכולה להיות חמורה יותר אצל תינוקות אך משפיע עליה גם הגורמים שהביאו לה. גורמים רבים יכולים ליצור מצב דלקתי בחניכיים החל מגורמים פנימיים כמו בעיות גנטיות או אי תחזוקה של חלל הפה, וכמו כן גם גורמים חיצוניים כמו פירסינג, טראומה באזור, עישון, אכילה מופרזת של סוכרים וכן הלאה. הדלקת יכולה גם להיווצר גם מחיידקים ולכן היא גם יכולה להיות מדבקת.

 
 
 
 

האם דלקת חניכיים יכולה לדבק?

 
דלקת חניכיים מדבקת כאשר הגורמים לה הם חיידקים, בין אם אלו שיש בפה באופן קבוע או חיידקים שהגיעו מאנשים אחרים. כך למעשה דלקת החניכיים יכולה להמשיך לעבור מאדם לאדם. אמנם היא לא תמיד תהיה מדבקת ובמידה והיא תדביק אדם מסוים, לא תמיד ההשפעה על המודבק תהיה אותה ההשפעה כמו על המדביק. הסיבה לכך היא שלא כל החיידקים עוברים, תחזוקת הפה יכולה להיות ברמה שונה מבין אדם לאדם וגם הרגישות לדלקת עצמה.

 
 
 
 

כיצד נימנע מהדבקה בדלקת?

 
דלקת החניכיים יכולה לעבור בנשיקה, במגע של רוק, בעיטוש או בדיבור קרוב מידי. למעשה החיידקים יכולים לעבור באוויר והם גם יכולים להישאר על כוסות, על סכו"ם וכן הלאה. כדי להימנע מהדלקת יש צורך להיזהר לא לשתות מבקבוק או מכוס אחרי שאדם אחר השתמש בהם וכמובן להיות מודעים למצב הבריאותי של אלו שאנו מסתובבים עמם.

 
 
 
 

מה צריך לעשות כשיש דלקת?

 
אם אתם סובלים מדלקת חניכיים בין אם נדבקתם ממישהו או שהיא הגיעה בגלל גורם אחר, כאשר לא תמיד יהיה ניתן לדעת זאת. הטיפול יהיה טיפול שמרני שכולל תחזוקה טובה יותר של היגיינת הפה, ובמצב חמור יותר הקצעת שורשים במידה וקרתה נסיגת חניכיים.

 
 
 
אולי יעניין אותך גם:


 
דלקת חניכיים מדבקת