עקירת שיניים בהרדמה מלאה

 
לא כל טיפול שיניים מחייב הרדמה, אך בטיפולים המוכרים ביותר כמו למשל סתימה או עקירה יש צורך בהרדמה מקומית ולעיתים גם מלאה. רק פעולות יחסית פשוטות כמו למשל ניקוי אבן לא יתבצעו עם הרדמה מקומית. הרדמה מלאה היא מצב הרבה יותר מסובך, היא נדירה יותר ולרוב הרדמה מקומית תהיה מספקת. עם זאת יש טיפולים שבהם יש צורך להרדים את המטופל באופן מלא.
 
 
 

הרדמה מלאה בטיפול שיניים

 
לא בכל טיפול יהיה צורך בהרדמה מלאה, חשוב לדעת כי הרדמה זו תמיד מכילה יותר סיכונים שיש לקחת אותם בחשבון והיא גם מייקרת את הטיפול. ההרדמה המלאה בטיפולי שיניים מתבצעת על ידי רופא שהוסמך לכך, הוא יכול להיות גם אותו רופא שיניים שמבצע את הפרוצדורה, והיא מחייבת ניטור של מצב המטופל בכל רגע נתון.

 
 
 
 

הרדמה מלאה בעקירה כירורגית

 
עקירת שיניים בהרדמה מלאה לרוב תהיה כירורגית, עקירה כירורגית היא מצב שבו לא ניתן לעקור את השן באופן רגיל אלא יש צורך לחתוך את הבשר ולפנות מקום להוצאתה. עקירה זו יכולה להתבצע כאשר השן נסתרת לגמרי או כאשר אין מספיק מקום להוציא אותה.

 
 
 
 

מתי עוד יש צורך בהרדמה מלאה?

 
הרדמה מלאה יש לבצע בכל טיפול שיניים בו לא מספיקה רק הרדמה מקומית. אמנם טיפולים בהרדמה מלאה יכולים להישמע לכם כמו צורך רפואי אך לא תמיד. ישנם טיפולי שיניים שמתבצעים בהרדמה מלאה בגלל המטופל ולא בגלל צורך רפואי. בסופו של דבר הצורך הרפואי יכול להסתפק בהרדמה מקומית אך המטופל עצמו לא מוכן לעבור את הטיפול כשהוא בהכרה. הוא מעדיף שירדימו אותו ולקום בסוף התהליך, במצבים כאלה לרוב זה בגלל הפחד מהפרוצדורה. לעתים גם יש צורך להרדים את המטופל כיוון שהוא לא משתף פעולה.

 
 
 
 

מה היתרונות בהרדמה מלאה?

 
אמנם בהרדמה מלאה יש סיכונים אך היתרונות שלה רבים ומשמעותיים. כאשר מרדימים את המטופל לגמרי לא יכול להפריע לטיפול. ההרדמה המלאה מונעת את הלחימה של המטופל ברופא. כאשר המטופל נלחץ גם הדופק שלו עולה ואז הסיכוי לדימומים גדול יותר. כל הבעיות הללו יפתרו כאשר המטופל יהיה רדום באופן מלא ולכן היא נפוצה לא רק בעקירות כירורגיות.

 
 
 
עקירת שיניים בהרדמה מלאה