סוגי שתלים דנטליים

 
 

סוג החומר ממנו מורכב השתל

 
ההבדל הראשון בין סוגי השתלים הוא סוג החומר שממנו הם עשויים. ישנם עוד הבדלים כמו הגודל הפיזי או היצרן אך סוג החומר הוא המשמעותי ביותר. יש שתלים העשויים מטיטניום ויש העשויים מזירקוניה, שהיא למעשה חומר קרמי שאינו מתכתי בעל יתרון, הרי הגוף פחות דוחה את החומר הזה מאשר את הטיטניום. יחד עם זאת לזירקוניה יש צבע שדומה יותר לצבע הטבעי של השן והיא קלה יותר, מה שמשפיע על התחושה בשימוש בשתלים מסוג זה.

 
 
 
 

צורת השתל

 
מלבד סוג החומר שמרכיב את השתלים, גם הצורה, הגודל והאורך משתנים בין השתלים. הגודל הוא בעל השפעה רבה וזהו פרמטר המשתנה לפי גודל הפה והשיניים. הגודל שלו נמדד בעיקר לפי האורך והרוחב והצורה הכללית צריכה להיות כמה שיותר דומה לצורת השן הטבעית של אותו אדם. אורך השתלים יכול להשתנות כאשר השתלים הארוכים יתאימו בעיקר לשיניים הטוחנות והאחוריות והקצרים יתאימו לשיניים החותכות הקדמיות.

 
 
 
 

בסיסי השתלים

 
הבדל נוסף הוא הצורה של השתל. יש שתלים בעלי בסיס מתומן, משושה, שתלים שלא תהיה להם צורה גיאומטרית מוגדרת וכן הלאה. הבסיס יכול להיות מעל הבשר או בתוכו וכך להגיע עד העצם. החדרת השתלים מתבצעת על ידי הברגה על העצם ולכן ישנה חשיבות לצורת הבסיס שלו, בחירת הבסיס המתאים תיעשה על ידי רופא השיניים.

 
 
 
 

המקום אליו יחובר השתל

 
כאשר בוחרים את סוג השתל יש להתחשב גם במקום שאליו השתל אמור להתחבר, פרמטרים אלו קשורים בעיקר ללסת. עובי הלסת, האם יש צורך בבניית עצם, מהו סוג בניית העצם אשר עבר המטופל לפני ההשתלה.

 
 
 
אולי יעניין אותך גם:


 
 
סוגי שתלים דנטליים