ניקוי שתל דנטלי

 
 
שתלים בשיניים מחליפים את שיני הזהב ואת השיניים התותבות. השתלת שתלים דנטליים עמידה יותר לטווח הארוך, הם משתלבים טוב יותר בפה, נוחות השימוש בשתלים קבועים גבוהה יותר ומבחינה דקורטיבית אין כל מקום להשוואה. עם זאת, השתלים הם לא שיניים רגילות ולכן יש צורך לנקות אותם באופן ייחודי.

 
 
 
 

מדוע צריך לתחזק את השתלים?

 
יש צורך לתחזק את השתלים על מנת שיישארו עמידים ומעוצבים, כי ברגע שלא תנקו את השתל היטב הוא עלול להתחיל להעכיר ולבלוט בחלל הפה. תחזוקה נכונה גם תמנע זיהום, הרי כשם שהחיידקים מצטברים על השכבות בשיניים הטבעיות, הם יכולים להצטבר גם על שכבת השתל הדנטלי. ישנה גם חשיבות לסוג השתל ולסוג החומר שממנו הוא עשוי אך בכל מקרה כל שתל יש לנקות, כאשר רק אופן הניקיון ותדירות הניקוי משתנה.

 
 
 
 

תחזוקה יום יומית בבית

 
חלק מתחזוקת השתלים הוא ניקיון יום יומי אשר מתבצע כמו צחצוח שיניים רגילות. תחזוקה יום יומית בבית לא אמורה להיות מסובכת, אך חשוב לזכור שיש להשתמש בחוטים דנטליים או במברשות המיועדות לניקוי בין השיניים. כמו כן, יש למרוח על השן חומרים אותם סיפק לכם הרופא לאחר ההשתלה.

 
 
 
 

איך מתבצע ניקוי שתלים?

 
ניקוי שתלים מתבצע באופן פיזי כמו ניקוי של שיניים טבעיות. ההבדל הוא באופן הניקוי ובחומרים שבהם משתמשים, אך עקרון הפעולה דומה. ניקוי השתל מתבצע באמצעות הברשת השתל ושימוש בחוטים דנטליים, יש גם מברשות עדינות שיגיעו עד לחלקים התחתונים שלו. על ידי פעולות עדינות ויסודיות אלו ניתן לנקות את השתל.

 
 
 
 

להגיע לביקורי שיננית

 
צחצוח השל הדנטלי באופן יום יומי עשוי למנוע בעיות רבות. בנוסף, חשוב להקפיד על בדיקות לעתים תכופות, רצוי לפחות פעמיים בשנה, אצל רופא השיניים. זאת, על מנת להבין האם השתל במקום, האם הוא תקין והאם הוא שומר על איכותו בצורה טובה. ישנם שתלים שיש צורך להחליף פעם בתקופה ובדיקות אלו יעזרו לכם להבין מה מצבו והאם יש צורך בהחלפה.

 
 
 
 
ניקוי שתלים