מאמרים

 
גידולים בחלל הפה
גידול הוא למעשה צמיחת רקמה עודפת שלא אמורה להיות בגוף. רקמה זו יכולה להיות חיצונית או פנימית ולהופיע על איברים שונים, כולל באזור הפה. כיצד ניתן לזהות גידול בפה, מהן הסכנות, איך ניתן למנוע את הגידולים וכיצד מטפלים בו - היכנסו למאמר למידע נוסף.

 
עקירת שיניים בהרדמה מלאה
לא כל טיפול שיניים מחייב הרדמה, אך בטיפולים המוכרים ביותר כמו למשל סתימה או עקירה יש צורך בהרדמה מקומית ולעיתים גם מלאה. רק פעולות יחסית פשוטות כמו למשל ניקוי אבן לא יתבצעו עם הרדמה מקומית. הרדמה מלאה היא מצב הרבה יותר מסובך, היא נדירה יותר ולרוב הרדמה מקומית תהיה מספקת. עם זאת יש טיפולים שבהם יש צורך להרדים את המטופל באופן מלא.

 
האם שיננית יכולה לבצע הקצעת שורשים?
תהליך הקצעת שורשים, בניגוד לניקוי אבן, הוא תהליך ארוך ומורכב יותר. התהליך כולל כניסה אל מתחת לרקמות החניכיים וניקוי של רובד החיידקים שהצטבר על השיניים, ממש על שורש השן לפני שנוצרת פגיעה. פרוצדורה זו יכולה להיות גם כואבת, אז מי יכול לבצע אותה?

 
מהן הסיבות לנסיגת חניכיים?
נסיגת חניכיים היא אחת מבעיות החניכיים הנפוצות ביותר והיא יכולה לקרות בכל גיל מסיבות שונות - גשר בשיניים, עישון, הזנחת שן, פירסינג, גירויים ממגוון חומרים מזיקים ועוד - קראו את המאמר למידע נוסף.

 
הנחיות לאחר השתלת עצם
לאחר ההשתלה יש מספר פעולות שיש לבצע לפי פרקי הזמן שמקובלים כיום בתחום רפואת השיניים. אי ביצוע ההנחיות יכול לפגוע בהצלחה של ההשתלה, וליצור השלכות אשר יבואו לידי ביטוי לאחר מספר שבועות או חודשים.

 
מה גורם לבעיות בחניכיים?
בעיות חניכיים יכולות להיות כואבות מאוד וברוב המקרים הן לא יחלפו בעצמן. – מה הגורמים לבעיות בחניכיים? כיצד אפשר לטפל בבעיות האלו, מה הסכנות וכיצד אפשר למנוע אותן? - היכנסו למאמר למידע נוסף.

 
החלפת שתלים דנטליים
השתל הדנטלי יכול להיות תקין למשך שנים רבות אך במקרים מסוימים יכול להיות צורך להחליף אותו. החלפתו היא פעולה שמתבצעת לעתים יותר ויותר רחוקות ככל שהשנים חולפות, כי השתלים נהיים עמידים ויתר, אך עדיין את רוב השתלים יהיה צורך להחליף. היכנסו למאמר למידע נוסף.