טיפול בדלקת חניכיים בלייזר

 
 
בשנים האחרונות, טכניקות טיפול באמצעות לייזר תופסות מקום נכבד ומרכזי גם בטיפולי השיניים והחניכיים. השימוש בלייזר מספק יתרונות רבים לטיפול במחלות ודלקות חניכיים ומציג תוצאות יעילות יותר בהשוואה לשיטות הטיפול המסורתיות.

 

הגורמים והסימנים להיווצרות דלקת חניכיים

 
הגורמים להיווצרות דלקת חניכיים הינם מגוונים: צחצוח לקוי, עישון, מחלה גנטית, צריכת אלכוהול מוגברת, חוסר הקפדה על ניקיון אבנית סדיר, כתרים ועוד. דלקת חניכיים הינה בעיה שכיחה הגורמת לאי נוחות רבה בהתנהלות היומיומית וכן לריח רע מחלל הפה בשל הצטברות חיידקים ושחרור רעלנים.

הסימנים להופעת דלקת חניכיים הינם: ריח רע מהפה, דימום בעת הצחצוח, נפיחות בחניכיים ושינוי צבען מוורוד בהיר לאדום כהה. השימוש בלייזר מספק יתרונות רבים שכן הוא מחליף את המכשיר הממונע, מפחית את רגישות השיניים, אינו מצריך הרדמה, חודר לנקבוביות העצם ומקלף את הרקמה הדלקתית.

 
 
 
 

ניקוי וחיטוי יסודי של רקמת החניכיים

 
טיפול בדלקת חניכיים בלייזר מתבצע באמצעות מכשיר דיודה מתקדם המותאם במיוחד לטיפול ברקמה הרכה. סוג נפוץ ויעיל נוסף של לייזר לטיפול בדלקת חניכיים הינו ארביום.

קרן הלייזר מסוג זה מתאימה לטיפול ברקמה רכה וכן לטיפול בחומר ועצם השן. קרן הלייזר חודרת לעומק הנקבוביות בעצם וקוטלת את החיידקים הגורמים לדלקת. השימוש בלייזר מאפשר חיטוי וניקוי יסודי של רקמת החניכיים הדלקתית וזאת בזכות השימוש בעוצמות גבוהות של אנרגיה. הלייזר מסיר את הרקמות המזוהמות וקוטל את החיידקים.

 
 
 
 

יתרונות השימוש בלייזר לטיפול בדלקת חניכיים

 
טיפול חניכיים באמצעות לייזר הינו מדויק ביחס לשימוש בסכין ואינו מצריך תפרים. קרן הלייזר מאפשרת מיקוד הטיפול גם במידה וקיימים כיסים בין השיניים לחניכיים. ברוב המקרים, הטיפול אינו כרוך הדימום. הפגיעה ברקמה הדקה והקשה של החניכיים הינה מינימלית, מה שמאפשר לגוף לרפא עצמו בצורה טבעית ומהירה.

הטיפול בדלקת הינו חיוני והכרחי, שכן הזנחה של המצב עלולה להוביל לנסיגת החניכיים וחשיפת אזורים בשן שאינם אמורים להיות חשופים . לצד הטיפול היעיל בלייזר, חשוב להקפיד על היגיינת שיניים טובה ונאותה ולהמשיך בטיפולי הסרת אבנית. הלייזר מסייע להפחתת ואף לעצירת התהליך הדלקתי ומעודד שחרור אנזימים נוגדי דלקת. תוצאות הטיפול המצוינות נשמרות לאורך זמן ומסייעות בשמירה על בריאות הפה.