טיפולי שיניים בלייזר

 
 

מהם טיפולים בלייזר?

 
הלייזר למשל מייצג שיטה חדשנית והוא משולב לעיתים קרובות גם בתחום הספציפי של רפואת שיניים. המטרה של טיפולי שיניים בלייזר היא לקצר את משך הזמן של התהליך. בנוסף לכך כדאי גם לזכור את הסטריליות שמזוהה עם סוג כזה של טיפולים ואת העובדה שלרוב מדובר על תהליך שכרוך בפחות דימום וכאבים. מעבר לכך, חלק מטיפולי הלייזר מבוצעים ללא צורך בהרדמה.

 
 
 
 

מספר סוגים של טיפולי שיניים בלייזר:

 
את הלייזר אפשר למשל ליישם על הרירית והחניכיים, או לבצע טיפול מקיף יותר תוך כדי שנמנעים מהזרקה של חומרי הרדמה. במקביל, השימוש בלייזר מצמצם את הסיכוי לדלקת או זיהום ולכן הוא מקצר את תהליך ההחלמה – בלי קשר ישיר לסוג הטיפול שאותו עוברים.
הנפוצים ביותר הם:

  1. טיפולי חניכיים – בזכות טכנולוגיה מדויקת, אפשר לבצע טיפול שכולל הגדלת השיניים והסרת רקמות חניכיים בחך. כמו כן, טיפולי שיניים בלייזר מומלצים עבור מטופלים עם שיניים קטנות לצד חניכיים גדולות. במקרים כאלה, אפשר לנצל את היתרון הבטיחותי של השימוש בלייזר ולמנוע אי נעימות גם אחרי שהטיפול מסתיים.
  2. הסרת כיבים – זהו תהליך שעד לפני מספר שנים דרש היערכות ארוכה ולא מעט מאמץ, אבל כיום הוא מבוצע בקלות. כאשר הסרת כיבים או כיסי דם שגורמים לסבל ממושך מבוצעת על ידי שימוש בלייזר, אפשר גם לראות תוצאות מעולות וגם לקצר את תקופת ההחלמה.
  3. טיפולי אורתודנטיה – בתחום האורתודנטיה משתמשים בלייזר כדי להסיר כיבים שעוזרים למטופל להחלים במהירות ולחזור לשגרה עם מינימום של סיכונים עתידיים.

 
 
 
טיפולי שיניים בלייזר