החלפת שתלים דנטליים

 
שתל דנטלי הוא למעשה תחליף לשן פגועה או לחוסר שן. השתלים יכולים להיות הרבה יותר טובים מפתרונות אחרים, כמו: שיניים תותבות, כתרים ושיני זהב שהיו נפוצים בעבר. אמנם השתלים הם עמידים אך לעתים יש צורך להחליפם.

 
 

סיבות להחלפת השתל הדנטלי

 
החלפת השתל יכולה להתבקש בגלל כמה סיבות כאשר הנפוצה ביותר היא שחיקה בגלל נזקי הזמן. ככל ששחיקת השתל תהיה רבה יותר כך הוא יכול לפגוע בבריאות הפה. החלפת השתל יכולה להיות גם בשל הפן האסתטי, ישנם שתלים שמאבדים מהצבע שלהם ומשחירים, לעתים בגלל תחזוקה לא נכונה ולעתים בגלל התיישנות.

 
 
 
 

מתי יש צורך בהחלפה?

 
החלפת השתלים יכולה להתבצע לעתים רחוקות ולמעשה ככל שהזמן עובר, השתלים הופכים להיות יותר עמידים. כמובן שיש חשיבות גם ליצרן של השתלים הרי בסופו של דבר גם בתחום זה יש חברות רבות שנכנסו לשוק ומספקות שתלים בכמה רמות איכות. החלפתם יכולה להתבצע כל כמה שנים, בין 5 ל-8 בדרך כלל, אך כיום יש גם שתלים שמחזיקים מעמד ליותר מעשור. כמו כן ישנה חשיבות גם להיגיינת הפה ולשמירה על השתלים בדרך הנכונה כך שלא תמיד איכות השתל היא הגורם העיקרי להחלפה.

 
 
 
 

איך מתבצעת החלפת שתלים?

 
ההחלפה מתבצעת באותה הדרך שבה השתילו את השתל אך הפעולה תהיה קצרה יותר. זאת מפני שהחלפת השתל מתבקשת רק לחלק העליון שלו ואין צורך להבריג את השתל עצמו שוב. השתל בנוי מהבורג עצמו, זה שמוחזק לעצם, מהמחבר שהוא החלק שמותקן על הבורג, והשן המלאכותית שמותקנת על המחבר. ברוב המקרים אין צורך להחליף את הבורג אלא רק את השן שהוא החלק החשוף. אך גם כשיש צורך בהחלפת הבורג המשימה תהיה קלה יותר כי כבר יש את המקום שאליו הוא מוברג.

 
 
 
 

מי יכול להחליף את השתל?

 
החלפת שתלים יכולה להתבצע על ידי רופאי שיניים שהוסמכו לכך ושמכירים את סוג השתל המוחדר, גם אם זה לא אותו רופא שהתקין לכם את השתל, על מנת שהפרוצדורה תעבור בצורה בטוחה.

 
 
 
 
החלפת שתלים דנטליים