דלקת חניכיים אצל תינוק

 
 

מאפיינים של דלקות חניכיים

 
המאפיינים העיקריים של דלקות בחניכיים הם: אודם של החניכיים, התנפחות וכאבים שיכולים להיות מטרידים בהמשך. יכול להיות שהחניכיים ידממו ואפילו ירפו. חשוב לזכור כי הן יכולות להיות פגיעות בעיקר בשלב מוקדם בחיים, ולכן דלקת חניכיים אצל תינוקות וגם אצל ילדים יכולה להיות קשה יותר. עם זאת ניתן לטפל בה באופן מלא בעיקר אם מטפילם בשלב מוקדם.

 
 
 
 

האם יש שוני בין דלקת חניכיים אצל תינוקות ומבוגרים?

 
השוני הבולט ביותר הוא ההחמרה של הדלקת. דלקת חניכיים אצל תינוק יכולה להחמיר בצורה קשה יותר ולהגיע עד אובדן של שיניים, גם כאשר אלו שיניים שאינן קבועות (שיני חלב). כמו כן הגורמים של הדלקות יכולים להיות שונים: אצל תינוקות בדרך כלל הגורמים יהיו חוסר היגיינה בפה או בעיה גנטית בעוד שאצל מבוגרים ייתכנו גורמים חיצוניים כמו שתיית אלכוהול מרובה, אכילת סוכרים בהפרזה, עישון, פירסינג וכן הלאה.

 
 
 
 

כיצד ניתן לטפל בדלקת אצל תינוק?

 
לא משנה אם מדובר על דלקת חניכיים אצל תינוקות או דלקת חניכיים אצל מבוגרים, הטיפול יכול להינתן אך ורק על ידי רופא שיניים. אם יש דלקת חמורה מוטב להתייעץ עם הרופא. לרוב במצבים שהדלקת לא חמורה יינתן טיפול שמרני שיכלול תחזוקה טובה יותר של היגיינת הפה ללא התערבות כלשהי, בעיקר לגבי תינוקות שהרי כל טיפול אחר יכול להיות אגרסיבי מידי.

 
 
 
 

גורמים נפוצים לדלקות בחניכיים:

 
  • מחלות גנטיות.
  • אי תחזוקה של חלל הפה.
  • שכבת הפלאק שמצטבר באופן טבעי על השיניים.
  • זיהום חיצוני שהגיע לשן.
  • טראומה חיצונית.
 
 
 
 
 
דלקת חניכיים אצל תינוקות